Facebook

LinkedIn

Copyright 2019 Limon Kreatif.
Tüm Hakları Saklıdır.

8:30 - 18.30

Çalışma Saatlerimiz Hafta İçi

0 (216) 504 07 00(Pbx)

Bir Telefon Kadar Yakındayız

Facebook

Twitter

Menu

Av. Suat Şimşek

Avukat, eğitmen, yazar, gurme, rehber ve gezgin. 19 Ocak 1973 tarihinde Berlin’de doğdu.1995 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Üniversite yıllarında, İstanbul Defterdarlığında ve Maliye Bakanlığı Baş Hukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak İstanbul Muhakemat Müdürlüğünde görev yaptı. 1997 yılında aynı üniversitede Mali Hukuk alanında Yüksek Lisans çalışmasını tamamladı.

 

1995 yılında Eke&Şimşek International Law&Consultancy firmasının yönetici ortağı olan Şimşek, yerli ve yabancı birçok şirketin, dünyanın birçok metropolünde, Uluslararası Tahkim Mahkemelerindeki uyuşmazlıklarının hallinde avukat ve danışman olarak görev aldı. Özellikle Vergi ve İdare Hukuku alanında birçok ödülün sahibidir.

 

Halen İstanbul Barosuna bağlı olarak serbest avukatlık yapan Şimşek, çeşitli gazete ve dergilerdeki hukuk makalelerinin yanı sıra, gezi kültürüne yardımcı olmak amacıyla, yüksek tirajlı ulusal ve uluslararası gazetelerde ve dergilerde gezi yazıları da yazmaktadır.

 

Dünyanın 160 ülkesine seyahat etmiş olan Şimşek, Fenerbahçe Spor Kulübü, TÜBIYAD, Türkiye Gezginler Kulübü, Fenerbahçe Spor Kulübü Birleşik Vakfı, İ.Ü Mezunlar Derneği, Maliye Okulu Derneği ve birçok sosyal amaçlı dernekte aktif olarak görev almaktadır. Eke&Şimşek International Law&Consultancy yönetici ortağı olarak gerek uluslararası gerekse Türkiye’nin seçkin firmalarına, yeni kanunlardaki değişimler bakımından eğitimlerine devam etmektedir. İnşaat Hukuku ve FIDIC Sözleşmeleri alanında oldukça uzmanlaşmış olan Şimşek, bu konuda çeşitli kurumlarda eğitimler vermeye devam etmektedir.

 

Profesyonel Eğitim Çalışmalarını aynı anda Kurum İçi Motivasyon Eğitimleri ile de devam ettiren ŞİMŞEK, Bir Gezginin Sırt Çantası, Seyir Defterimden Başlıklar, Dijital Çağda 7 Kıta’da Dünya Vatandaşı Olmak,81 İlde Lezzetto, Harikalar Diyarı ve UNESCO Dünya Miras Listesi, Antik Yerleşimler ve Tarihi, Mitologya, Antik Yunan ve Roma Mitolojisi, Bir Tur Rehberinin Kaleminden Köşe Bucak Dünya, Konuşan Masa, Trekking ve Ekip Ruhu başlıklı eğitimleri de vermektedir.

 

27. Dönem Milletvekili Seçimleri için İstanbul 1.Bölge’den Aday Adayı olan Suat Şimşek evli ve iki çocuk babası olup; çok iyi derecede İngilizce ve orta düzeyde İtalyanca bilmektedir.

İletişime Geç