Facebook

LinkedIn

Copyright 2019 Limon Kreatif.
Tüm Hakları Saklıdır.

8:30 - 18.30

Çalışma Saatlerimiz Hafta İçi

0 (216) 464 68 11

Bir Telefon Kadar Yakındayız

Facebook

Twitter

Menu
V

ergi hukuku, devlet tarafından düzenli oolarak toplanan vergilerin toplanma şekilleri, bireylerin maliyeyle olan ilişkilerini, vegiyle ilgili her konuyu içinde barındıran hukuk dalıdır. Devletler üstüne düşen birçok sorumluluğu yerine getirmek için vergi gibi mali kaynaklara gerek duyar. Mali hukuk ise, bu vergilerin elde edilmesini ve nasıl kullanıldığını ortaya koyar.

 

Devletin gelir tablosuna yönelik olarak belirlenen vergi hukuku ve devletin harcamalarına ilişkin bütçe hukuku vergi hukukunun alanına girmektedir. Vergi hukuku vergi mükellefi olan kişilerin devletle olan hukuk ilişkilerini belli bir düzende tutarken, ortaya çıkan hak ve ödevleri inceleyerek, kuralların en doğru şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Vergi hukuku genel anlamda vergi yasalarının uygulanabilmesi, devletin vergiye yönelik yetkileri ve toplumu oluşturan bireylerin vergi konusundaki yükümlülüklerini inceler.

 

Yardıma mı İhtiyacınız var? Hemen İletişime Geçin

 

Değerli Müvekkillerimiz ve İş Ortaklarımız,

 

Eke&Şimşek Uluslararası Hukuk Bürosu olarak sizin ve sevdiklerinizin sağlığı en önemli önceliğimizdir.

 

Bu nedenle mümkün olduğunca evde kalmanızı öneriyoruz. Ancak zorunlu durumlarda dava, icra ve sözleşmeleriniz ile danışmanlık hizmeti almak istemeniz halinde ve işlerinizin güvenle devam edebilmesi amacıyla gerekli hukuki servisin, ihtiyaçlarınız doğrultusunda ve talepleriniz dahilinde sürdürülebilmesi bakımından, sizlerin ve çalışanlarımızın sağlığını düşünerek, aynı anda kısıtlı sayıda müvekkillerimizi kabul edecek şekilde randevulu olarak hizmet vermeye devam edeceğiz.

 

Hukuk Büromuzda dezenfeksiyon başta olmak üzere gerekli tüm önlemleri almaktayız.

 

Mevcut dava ve icra takipleri ile her türlü hukuki sorunun çözümü konusunda,Uyap üzerinden sıkı bir şekilde kontrollü olarak adliyede görülmesi gerekli işlemlerimiz aksamadan yürütülmektedir.

 

Hukuksal servis ve danışmanlık almak istemeniz halinde; lütfen www.ekesimsek.com internet sitemizden yahut info@ekesimsek.com, mail adresimizden randevu almayı unutmayınız!

 

Eke&Şimşek Uluslararası Hukuk Bürosu olarak sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

 

Av. Suat ŞİMŞEK